Αποτελέσματα Ελληνικής Αποστολής στους 23rd Summer Deaflympics 2017 25.07.2017

Τρίτη, 25 Ιούλιος 2017

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ
23οι Ολυμπιακοί Αγώνες Κωφών (Deaflympics) SAMSUN 2017

 

ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ

ΕΛΛΑΔΑ 90 – ΚΙΝΕΖΙΚΗ ΤΑΪΠΕΪ 44
ΠΟΛΩΝΙΑ 57 – ΕΛΛΑΔΑ 78
ΒΕΝΕΖΟΥΕΛΑ 64 – ΕΛΛΑΔΑ 61
ΕΛΛΑΔΑ 59 – ΤΟΥΡΚΙΑ 62
ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ 73 – ΕΛΛΑΔΑ 40
ΡΩΣΙΑ ? – ΕΛΛΑΔΑ ? 25/7 16.00΄

ΜΠΑΣΚΕΤ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΤΟΥΡΚΙΑ 37 – ΕΛΛΑΔΑ 38
ΕΛΛΑΔΑ 89 – ΚΕΝΥΑ 21
ΕΛΛΑΔΑ 53 – ΟΥΚΡΑΝΙΑ 35
ΕΛΛΑΔΑ 64 – ΚΙΝΑ 51
………………………………………..

ΒΕΑCH VOLLEYBALL AΝΔΡΩΝ

ΜΕΞΙΚΟ 2 – ΕΛΛΑΔΑ 0
ΕΛΛΑΔΑ 2 – ΓΚΑΝΑ 0
ΤΣΕΧΙΑ 2 – ΕΛΛΑΔΑ 0
EΛΛΑΔΑ 0 – ΙΑΠΩΝΙΑ 2
ΑΥΣΤΡΙΑ 2 – ΕΛΛΑΔΑ 0

ΒΕΑCH VOLLEYBALL ΓΥΝΑΙΚΩΝ
EΛΛΑΔΑ 0 – ΟΥΚΡΑΝΙΑ 2
ΤΣΕΧΙΑ 2 – ΕΛΛΑΔΑ 0
ΕΛΛΑΔΑ 2 – ΤΟΥΡΚΙΑ 0
ΜΕΞΙΚΟ 2 – ΕΛΛΑΔΑ 0
ΟΥΚΡΑΝΙΑ ? – ΕΛΛΑΔΑ ? 25/7 17.30΄

ΜΠΟΟΥΛΙΝΓΚ

ΑΤΟΜΙΚΟ ΑΝΔΡΩΝ
8η θέση ΚΑΤΣΑΓΑΝΗΣ ΚΩΣΤΑΣ
22η θέση ΤΣΟΛΚΑΝΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
30η θέση ΗΛΙΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
69η θέση ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
94η θέση ΠΟΝΗΡΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
101η θέση ΤΑΡΛΑΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ

ΑΤΟΜΙΚΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
16η θέση ΦΕΡΜΑΝΗ ΕΥΓΕΝΙΑ
30η θέση ΜΠΑΪΣΑΛ ΘΕΜΙΣ
46η θέση ΙΩΑΝΝΙΔΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ
47η θέση ΚΑΡΑΠΑΣΙΑ ΧΡΥΣΗ
51η θέση ΓΚΛΑΒΑ ΜΑΡΙΑ
57η θέση ΜΗΤΣΙΚΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ

ΔΥΑΔΕΣ ΑΝΔΡΩΝ
13η θέση ΗΛΙΑΚΗΣ Ι. – ΚΑΤΣΑΓΑΝΗΣ Κ.
15η θέση ΠΟΝΗΡΟΣ Κ. – ΤΣΟΛΚΑΝΑΚΗΣ Χ.
39η θέση ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΗΣ Δ. – ΤΑΡΛΑΣ Σ.

ΔΥΑΔΕΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
16η θέση ΦΕΡΜΑΝΗ Ε. – ΙΩΑΝΝΙΔΗ ΧΡ.
24η θέση ΜΠΑΪΣΑΛ Θ. – ΚΑΡΑΠΑΣΙΑ ΧΡ.
26η θέση ΓΚΛΑΒΑ Μ. – ΜΗΤΣΙΚΑ Ε.
ΤΡΙΑΔΕΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
22η θέση ΗΛΙΑΚΗΣ Ι. – ΚΑΤΣΑΓΑΝΗΣ Κ. – ΠΟΝΗΡΟΣ Κ.
27η θέση ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΗΣ Δ. – ΤΑΡΛΑΣ Σ. – ΤΣΟΛΚΑΝΑΚΗΣ Χ.

ΤΡΙΑΔΕΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
11η θέση ΜΠΑΪΣΑΛ Θ. – ΦΕΡΜΑΝΗ Ε. – ΙΩΑΝΝΙΔΗ Χ.
15η θέση ΓΚΛΑΒΑ Μ. – ΚΑΡΑΠΑΣΙΑ Χ. – ΜΗΤΣΙΚΑ Ε.

ALL EVENT ΑΝΔΡΩΝ
33η θέση ΚΑΤΣΑΓΑΝΗΣ ΚΩΣΤΑΣ
35η θέση ΤΣΟΛΚΑΝΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
48η θέση ΠΟΝΗΡΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
51η θέση ΗΛΙΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
80η θέση ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
102η θέση ΤΑΡΛΑΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ

ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ( ΠΡΩΤΗ ΕΘΝΙΚΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΟ ΑΘΛΗΜΑ)

ΑΓΓΕΛΙΔΗΣ EMMANOYΗΛ 50χλμ. 14η θέση
ΑΓΓΕΛΙΔΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 100χλμ. 13η θέση
ΑΓΓΕΛΙΔΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Men’s 1000m Sprint 30η θέση
ΑΓΓΕΛΙΔΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ points Race 7η θέση

JUDO

Ο Σταυρόπουλος Δημήτρης κατέκτησε την 5η θέση.

ΕΛΛΗΝΟΡΩΜΑΪΚΗ ΠΑΛΗ

Ο Παπαδάτος Αλέξανδρος κατέκτησε το ΧΡΥΣΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ στα 130kg

ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΠΑΛΗ

Ο Παπαδάτος Αλέξανδρος θα αγωνιστεί αύριο 26/7 στην κατηγορία -125kg.

ΣΤΙΒΟΣ

ΒΟΥΡΟΣ ΑΛΕΞΙΟΣ προκριματικά 100μ. 35η θέση – δεν προκρίθηκε
ΒΟΥΡΟΣ ΑΛΕΞΙΟΣ προκριματικά 200 μ. θα αγωνιστεί αύριο 26/7/17 απόγευμα

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΝΑΣΟΥΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ – δεν έλαβε μέρος.
ΤΣΟΡΩΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ – 200μ. πεταλούδα, δεν προκρίθηκε στα τελικά
ΤΣΟΡΩΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ – 100μ. πεταλούδα, δεν προκρίθηκε στα τελικά
ΤΣΟΡΩΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ – 50μ. πεταλούδα, δεν προκρίθηκε στα τελικά.
ΤΣΟΡΩΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ – 50μ. ελεύθερο, δεν προκρίθηκε στα τελικά.
ΣΕΒΑΣΤΙΑΔΗΣ ΔΑΜΙΑΝΟΣ – 50μ. ελεύθερο, προκρίθηκε στα ημιτελικά και θα αγωνιστεί
στα 25/7/17 απόγευμα

TENIΣ

ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ women’s singles- 5η θέση στην τελική κατάταξη

ΚΑΡΑΤΕ

ΠΡΕΛΟΡΕΝΤΖΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ – δεν έλαβε μέρος.
ΜΟΥΤΣΩΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ kumite -67kg (γύρος των 16), έχασε 0-8 από τον ουκρανό αντίπαλο.
ΜΟΥΤΣΩΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ kata (γύρος των 16), έχασε 0-5 από τον ιάπωνα αντίπαλο.
ΜΟΥΤΣΩΚΟΥ ΣΟΦΙΑ kata (γύρος των 16), έχασε 0-5 από την ουκρανή αντίπαλο.
ΜΟΥΤΣΩΚΟΥ ΣΟΦΙΑ kumite -61kg (προημιτελικά) κέρδισε 3-2 την Βενεζουέλα
ΜΟΥΤΣΩΚΟΥ ΣΟΦΙΑ kumite -61kg (ημιτελικά) έχασε 6-3 από την Ρωσίδα αντίπαλο
ΜΟΥΤΣΩΚΟΥ ΣΟΦΙΑ kumite -61kg (για 3η θέση ) έχασε 4-1 από το Καζακστάν
ΜΟΥΤΣΩΚΟΥ ΣΟΦΙΑ kumite -61kg 5η θέση στην τελική κατάταξη

ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ

ΤΣΙΟΛΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 10μ. Air Rifle 14η θέση στον γύρο, δεν προκρίθηκε.

Για τα αποτελέσματα των αγώνων της Ελληνικής Ολυμπιακής Αποστολής μπορείτε να ενημερώνεστε
και από την παρακάτω ιστοσελίδα του facebook :

https://www.facebook.com/deaflympics.hellenic.team/ (Ολυμπιακή Αποστολή)

https://www.facebook.com/hafdeaf/ (Ελληνική Ομοσπονδία Αθλητισμού Κωφών)

Για τα αποτελέσματα και ζωντανή μετάδοση όλων των αγώνων Deaflympics 2017 μπορείτε
να ενημερώνεστε αναλυτικά από την ιστοσελίδα της ΟΕ: 

https://deaflympics2017.org/en/home-page