Επικαιροποιημένα Αποτελεσματα Ελληνικής Συμμετοχής στους 23ους Θερινούς Ολυμπιακούς Αγώνες Κωφών 2017-27.7.2017

Παρασκευή, 28 Ιούλιος 2017

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ

23οι Ολυμπιακοί Αγώνες Κωφών (Deaflympics) SAMSUN 2017


ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ  ΑΝΑΘΕΩΡΗΜΕΝΟ

ΕΛΛΑΔΑ 90 – ΚΙΝΕΖΙΚΗ ΤΑΪΠΕΪ 44

ΠΟΛΩΝΙΑ 57 – ΕΛΛΑΔΑ 78

ΒΕΝΕΖΟΥΕΛΑ  64  –   ΕΛΛΑΔΑ  61

 ΕΛΛΑΔΑ 59 – ΤΟΥΡΚΙΑ  62

ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ 73 – ΕΛΛΑΔΑ 40

ΡΩΣΙΑ 61  –  ΕΛΛΑΔΑ  71 

ΕΛΛΑΔΑ  53 – ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ  63   

 

ΜΠΑΣΚΕΤ ΓΥΝΑΙΚΩΝ  ΑΝΑΘΕΩΡΗΜΕΝΟ

ΤΟΥΡΚΙΑ 37 –  ΕΛΛΑΔΑ 38

ΕΛΛΑΔΑ 89 – ΚΕΝΥΑ 21

ΕΛΛΑΔΑ 53 – ΟΥΚΡΑΝΙΑ 35    

ΕΛΛΑΔΑ  64 –  ΚΙΝΑ  51

ΙΤΑΛΙΑ  33 – ΕΛΛΑΔΑ  49

ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ   – ΕΛΛΑΔΑ  29/7 16.00΄ για 1η θέση


ΕΛΛΑΔΑ   –OYKΡΑΝΙΑ   29/7 13.30΄ για 3η θέση

 

ΒΕΑCH VOLLEYBALL  AΝΔΡΩΝ 

ΜΕΞΙΚΟ 2 – ΕΛΛΑΔΑ 0

ΕΛΛΑΔΑ 2 – ΓΚΑΝΑ 0

ΤΣΕΧΙΑ 2 – ΕΛΛΑΔΑ 0

EΛΛΑΔΑ 0 – ΙΑΠΩΝΙΑ 2

ΑΥΣΤΡΙΑ 2  –  ΕΛΛΑΔΑ 0

 

ΒΕΑCH VOLLEYBALL  ΓΥΝΑΙΚΩΝ

 EΛΛΑΔΑ 0 – ΟΥΚΡΑΝΙΑ 2

ΤΣΕΧΙΑ 2 – ΕΛΛΑΔΑ 0

ΕΛΛΑΔΑ 2 – ΤΟΥΡΚΙΑ 0

ΜΕΞΙΚΟ 2 – ΕΛΛΑΔΑ 0

ΟΥΚΡΑΝΙΑ  2  –  ΕΛΛΑΔΑ  0

 

 

ΜΠΟΟΥΛΙΝΓΚ

ΑΤΟΜΙΚΟ ΑΝΔΡΩΝ

8η θέση ΚΑΤΣΑΓΑΝΗΣ ΚΩΣΤΑΣ

22η θέση ΤΣΟΛΚΑΝΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

30η θέση ΗΛΙΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

69η θέση ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

94η θέση ΠΟΝΗΡΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

101η θέση ΤΑΡΛΑΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ

ΑΤΟΜΙΚΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ   

16η θέση ΦΕΡΜΑΝΗ ΕΥΓΕΝΙΑ

30η θέση ΜΠΑΪΣΑΛ ΘΕΜΙΣ

46η  θέση ΙΩΑΝΝΙΔΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ

47η θέση ΚΑΡΑΠΑΣΙΑ ΧΡΥΣΗ

51η  θέση ΓΚΛΑΒΑ ΜΑΡΙΑ

57η θέση ΜΗΤΣΙΚΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ

 

ΔΥΑΔΕΣ ΑΝΔΡΩΝ

13η θέση ΗΛΙΑΚΗΣ Ι. – ΚΑΤΣΑΓΑΝΗΣ Κ.

15η θέση ΠΟΝΗΡΟΣ Κ. – ΤΣΟΛΚΑΝΑΚΗΣ Χ.

39η θέση ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΗΣ Δ. – ΤΑΡΛΑΣ Σ.

 

ΔΥΑΔΕΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

16η θέση ΦΕΡΜΑΝΗ Ε. – ΙΩΑΝΝΙΔΗ ΧΡ.

24η θέση ΜΠΑΪΣΑΛ Θ. – ΚΑΡΑΠΑΣΙΑ ΧΡ.

26η θέση ΓΚΛΑΒΑ Μ. – ΜΗΤΣΙΚΑ Ε.


ΤΡΙΑΔΕΣ ΑΝΔΡΩΝ

22η θέση ΗΛΙΑΚΗΣ Ι. – ΚΑΤΣΑΓΑΝΗΣ Κ. – ΠΟΝΗΡΟΣ Κ.

27η θέση ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΗΣ Δ. – ΤΑΡΛΑΣ Σ. – ΤΣΟΛΚΑΝΑΚΗΣ Χ.

 

ΤΡΙΑΔΕΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 

10η θέση ΜΠΑΪΣΑΛ Θ. – ΦΕΡΜΑΝΗ Ε. – ΙΩΑΝΝΙΔΗ Χ.

13η θέση ΓΚΛΑΒΑ Μ. – ΚΑΡΑΠΑΣΙΑ Χ. – ΜΗΤΣΙΚΑ Ε.

 


ALL EVENT ΑΝΔΡΩΝ

32η θέση ΚΑΤΣΑΓΑΝΗΣ ΚΩΣΤΑΣ

35η θέση ΤΣΟΛΚΑΝΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

48η θέση ΠΟΝΗΡΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

50η θέση ΗΛΙΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

81η θέση ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

103η θέση ΤΑΡΛΑΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ

 

ALL EVENT ΓΥΝΑΙΚΩΝ

21η θέση ΜΠΑΪΣΑΛ ΘΕΜΙΣ

25η θέση ΦΕΡΜΑΝΗ ΕΥΓΕΝΙΑ

47η θέση ΓΚΛΑΒΑ ΜΑΡΙΑ

49η θέση ΙΩΑΝΝΙΔΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ

51η θέση ΚΑΡΑΠΑΣΙΑ ΧΡΥΣΗ

59η θέση ΜΗΤΣΙΚΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ

 

9η θέση  ΟΜΑΔΙΚΟ ΑΝΔΡΩΝ (men’s team of five)  ΝΕΟ

ΚΑΤΣΑΓΑΝΗΣ Κ.-ΤΣΟΛΚΑΝΑΚΗΣ ΧΡ.-ΠΟΝΗΡΟΣ Κ.-ΗΛΙΑΚΗΣ Ι.-ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΗΣ Δ.

 

ΟΜΑΔΙΚΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ  ΝΕΟ ΠΑΡΑΣΚ. 28/7  16.30΄

 

ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ( ΠΡΩΤΗ ΕΘΝΙΚΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΟ ΑΘΛΗΜΑ)

ΑΓΓΕΛΙΔΗΣ EMMANOYΗΛ   ΤΕΛΙΚΟΣ – Men’s Individual time trial    14η θέση  

ΑΓΓΕΛΙΔΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ  ΤΕΛΙΚΟΣ – Men’s Ιindividual road care  13η θέση

ΑΓΓΕΛΙΔΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ  ΤΕΛΙΚΟΣ – Men’s 1000m Sprint    30η θέση

ΑΓΓΕΛΙΔΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ  ΤΕΛΙΚΟΣ  –  Points Race 7η θέση

 

JUDO

Ο Σταυρόπουλος Δημήτρης κατέκτησε την 5η θέση.

 

ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ ΝΕΟ  ΑΓΩΝΕΣ 28-29 & 30/7

ΡΕΝΙΕΡΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ poomsae individual 

ΦΟΥΛΕΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ -67kg

ΛΙΟΤΣΟΣ ΠΑΥΛΟΣ -58kg

ΚΟΥΤΣΟΥΒΕΛΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ -68kg

ΧΑΜΠΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ -80kg

 

ΕΛΛΗΝΟΡΩΜΑΪΚΗ ΠΑΛΗ   

Ο Παπαδάτος Αλέξανδρος κατέκτησε το ΧΡΥΣΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ στα 130kg

ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΠΑΛΗ ΑΝΑΘΕΩΡΗΜΕΝΟ

Ο Παπαδάτος Αλέξανδρος κατέκτησε το ΑΡΓΥΡΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ στα  125kg.

 

ΣΤΙΒΟΣ ΑΝΑΘΕΩΡΗΜΕΝΟ

ΒΟΥΡΟΣ ΑΛΕΞΙΟΣ προκριματικά 100μ.  35η θέση  – δεν προκρίθηκε

ΒΟΥΡΟΣ ΑΛΕΞΙΟΣ προκριματικά 200 μ.  δεν προκρίθηκε στα ημιτελικά.

 

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

ΝΑΣΟΥΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ – δεν έλαβε μέρος.

ΤΣΟΡΩΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ – 200μ. πεταλούδα, δεν προκρίθηκε στα τελικά

ΤΣΟΡΩΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ – 100μ. πεταλούδα, δεν προκρίθηκε στα τελικά

ΤΣΟΡΩΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ – 50μ. πεταλούδα, δεν προκρίθηκε στα τελικά.

ΤΣΟΡΩΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ –  50μ. ελεύθερο, δεν προκρίθηκε στα τελικά.

ΣΕΒΑΣΤΙΑΔΗΣ ΔΑΜΙΑΝΟΣ – 50μ. ελεύθερο, προκρίθηκε στα ημιτελικά – δεν προκρίθηκε στα τελικά.

 

TENIΣ

ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ women’s singles-  5η θέση στην τελική κατάταξη 

 

ΚΑΡΑΤΕ

ΠΡΕΛΟΡΕΝΤΖΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ – δεν έλαβε μέρος.

ΜΟΥΤΣΩΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ kumite -67kg (γύρος των 16),  έχασε 0-8 από τον ουκρανό αντίπαλο.

ΜΟΥΤΣΩΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ kata (γύρος των 16), έχασε 0-5 από τον ιάπωνα αντίπαλο.

ΜΟΥΤΣΩΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ  kumite open (γύρος των 16), έχασε από την Βενεζουέλα 2 – 0

ΜΟΥΤΣΩΚΟΥ ΣΟΦΙΑ kata (γύρος των 16), έχασε 0-5 από την ουκρανή αντίπαλο.

ΜΟΥΤΣΩΚΟΥ ΣΟΦΙΑ kumite -61kg (προημιτελικά)  κέρδισε 3-2 την Βενεζουέλα

ΜΟΥΤΣΩΚΟΥ ΣΟΦΙΑ kumite -61kg (ημιτελικά) έχασε 6-3 από την Ρωσίδα αντίπαλο

ΜΟΥΤΣΩΚΟΥ ΣΟΦΙΑ kumite -61kg (για 3η θέση )  έχασε 4-1 από το Καζακστάν

ΜΟΥΤΣΩΚΟΥ ΣΟΦΙΑ kumite -61kg  5η θέση στην τελική κατάταξη

ΜΟΥΤΣΩΚΟΥ ΣΟΦΙΑ  kumite open (γύρος των 16), έχασε από την Τουρκία 4-3

 

ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ

ΤΣΙΟΛΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 10μ.  Air Rifle  14η θέση στον γύρο, δεν προκρίθηκε.

 

Για τα αποτελέσματα των αγώνων της Ελληνικής Ολυμπιακής Αποστολής μπορείτε να ενημερώνεστε
και από την παρακάτω ιστοσελίδα του facebook :

https://www.facebook.com/deaflympics.hellenic.team/ (Ολυμπιακή Αποστολή)

https://www.facebook.com/hafdeaf/ (Ελληνική Ομοσπονδία Αθλητισμού Κωφών)

Για τα αποτελέσματα και ζωντανή μετάδοση όλων των αγώνων Deaflympics 2017 μπορείτε
να ενημερώνεστε αναλυτικά από την ιστοσελίδα της ΟΕ: 

https://deaflympics2017.org/en/home-page